Rád se pouštím do nových věcí a získávám nové přátele, na chvíli nebo napořád, jak to přijde. A čím víc na těchhle cestách potkáš silných osobností, tím víc se můžeš sám nebo sama přiučit.

Dani je silná osobnost. Pokud jde někdo do asistence s tím, že bude pečovat o slabý kus a při tom si léčit nějaký mindrák, tak u Dani dojde k hořkosti. Ona si uvědomuje svoji zranitelnost – teď nemluvím o domácím násilí, ona stačí docela obyčejná nespolehlivost. A proto je vždy laskavá a přinejhorším taktní. Já například jsem nedochvilný. A to je nemalý problém pro ni, i pro službu, se kterou se střídáte. Dani mě za to nikdy nesetřela. Jen prostě pořád trpělivě vysvětluje co je to za potíž. Ale vysvětluje. Nepoleví. Je vytrvalá.

Při vší zranitelnosti vás ovšem klidně pošle kamkoli, pokud dojde na otázky fungování společnosti. Přinejlepším taktně. Bacha – je to bojovnice. A pokud jste čistě náhodou konzervativně-šovinistického ražení, tak tady narazíte na okna otevřené dokořán. A těmi může přijít průvan.

Co se týče těch běžných praktických věcí: Naučíte se, že není k zahození když má každá věc svoje místo a jak si člověk usnadní život, když tu věc na to místo skutečně také vrací. Naučíte se dobře plánovat byť jen cestu do centra a zpět. Nemůžete totiž zůstat viset někde v zimě na zastávce a čekat hodinu na příští bezbariérák. Naučíte se organizovat a myslet dopředu. Za to někteří lidé berou hodně slušnej plat. Naučíte se nekašlat na nádobí a na stlaní postele a od Dani pochytíte schopnost být laskavý, tprpělivý a občas taktní. Naučíte se sloužit. Jako sebevědomý člověk sebevědomému člověku.

Věřte nebo ne, ale pokud jdete k Dani do asistence, tak ne proto, abyste něco dali. To spíš, že něco získáte. Proto to nedělejte za peníze. I když dá se to taky.

A ještě jedna zásadní věc. Je příjemé vědět, že jste někomu konkrétně užiteční. To víte, na světě je nás kolik, že by nás pánbů mohl přehazovat vidlema. V takové situaci stačí málo, aby sem tam někdo zjistil, že je vlastně docela zbytečný. Pár lidí už kvůli tomu skočilo do světlíku. Tak to berte tak – Dani vám zachrání život.