Postupně jsem se zapojila a pomáhala s občasným úklidem a vařením, ale myslím že nejvíc společných chvil jsme si s Dankou užily v koupelně, protože máme obě rády přírodní kosmetiku :) To už jsem k Dance chodila i sama a s jejími instrukcemi se snažila jí být co nejvíc nápomocna. Mám super vzpomínky na naše „výlety“ do města, když jsme byly na kulturních akcích, které nás obě zajímají, nebo si spolu jenom zašly na jídlo a obhlídnout přírodní kosmetiku :)

K Dance jsem chodila cca 4 roky. Protože jsem se odstěhovala do Brna, moje návštěvy u ní byly čím dál vzácnější, až jsem z časových důvodů přestala chodit úplně. Popravdě mě to mrzí, nejenom protože Danka přišla o mojí pomocnou ruku, ale taky protože jsme v poslední době mívaly i zajímavé diskuse z feministického soudku a byla to vždycky zábava :) Danka je úplně normální holka, a asistenci u ní jsem vždycky považovala za smysluplnou investici času, navíc stráveného s kamarádkou! Kdykoli jsem si nevěděla rady, jak jí přesně pomoct, nebo co udělat, vždycky mi poradila a všechno řekla.

Kdybych někde viděla jenom leták nebo inzerát, že někdo hledá asistenty/asistentky, asi bych se bála do toho jít – nevěděla bych co čekat a jestli to zvládnu – fyzicky, psychicky, nebo časově. Tím, že jsem Danku poznala přímo osobně, tyhle obavy vůbec nedostaly prostor a co bylo potřeba, se vyřešilo komunikací. Tím bych chtěla komukoli, kdo chcete asistenci zkusit, vzkázat: představte si sebe v podobné situaci a zamyslete se, co by měl mít člověk, který by vám pomáhal starat se o sebe a pomáhat v domácnosti. Já bych osobně uvítala zodpovědnost, pečlivost a ochotu učit se novým věcem :) Zkuste to, třeba vás to obohatí.